Legújabb frissítések

2017. 9. 13.

Feltéve a Gyülekezeti újság leújabb száma

2017. 4. 18.

Frissítve az Igehirdetések hanganyaga.

2017. 01. 14.

Presbiteri szolgálat frissítve


Torony építés PDF Nyomtatás
Írta: KTF   

Példabeszédek 18:10
„Erős torony az Úrnak neve,
ahhoz folyamodik az igaz,
és bátorságos lészen.”

Minden templomtorony egy-egy ég felé nyújtott kéz, amennyiben hívek közössége építette, benne élő gyülekezet lakozik, s nem az önnön dicsőségét akarja hirdetni.

Templomunk tornya sokak emlékezetében él még úgy , mint egyenesen felfelé törekvő vágy, ég felé mutatott ujj. S talán éppily sokan megszokták a mostani, kicsit megrövidült, összenyomott, jelentésében is csonkát.

Hogy minden a tervezett helyére kerüljön, hetek óta hirdetjük, gyülekezetünknek lehetősége van - Istennek hála – a torony helyreállítására. Sok számvetés, és talán még több imádság történt az elmúlt időszakban. Tervek, engedélyek elkészültek, jó reménységünk van arra, hogy ősz végén, a reformációt ünnepelve, úgy léphetünk át alatta, mint ami a magas házak árnyékában is igyekszik, törekszik felfelé emelni a tekintetet.

Buzdítunk mindenkit az adakozásra, mert jó megtapasztalni azt, ha Isten lehetővé teszi számunkra az áldozathozatalt, s nevét így is hirdethetjük. Az építkezésre szánt céladományaikat elhelyezhetik a templomunkban kitett perselybe illetve átutalhatják az egyházközség számlaszámára a cél megjelölésével.

A gyülekezet Számlaszáma; 10700691-25603301-51100005

 

Módosítás dátuma: 2017. szeptember 13. szerda, 05:42
 
FacebookGoogle bookmark

Képek - Konfirmáció 2015

Angyalföldi Lelki Útravaló

 

 

"A keresztyénség dicsősége a megbocsátás általi hódítás"

William Blake


40. hét

Október 2-8.

Hétfő - 17 óra
Konfirmáció I.
18 óra
Konfirmáció II.
18 óra
Ifi

Szerda - 10 óra
Gyülekezeti Bibliaóra

Csütörtök - 18 óra
Diakóniai bibliaóra

Szombat - 17 óra
Házaspár-kör

Vasárnap - 10 óra
Családi Istentisztelet
a hittanos gyerekek szolgálatával


41. hét

Október 2-8.

Hétfő - 17 óra
Konfirmáció I.
18 óra
Konfirmáció II.
18 óra
Ifi

Kedd - 9.30 óra
Kórházmisszió

Szerda - 10 óra
Gyülekezeti Bibliaóra

Szombat - 7 óra
Őszi buszos kirándulás

Vasárnap - 10 óra
Istentisztelet


Gyülekezeti programjainkról bővebb információ
a Naptár menüpontban

 

 

Google+