BUDAPEST-ANGYALFÖLDI

REFORMÁTUS
EGYHÁZKÖZSÉG

Erős torony az Úrnak neve,
ahhoz folyamodik az igaz, és bátorságos lészen.

Példabeszédek 18,10

 

A korona-vírus járvány időszakában
vasárnap délelőtt 8 és 10 órakor is tartunk istentiszteletet.

 

A 10 órakor kezdődő istentiszteletet
élőben közvetítjük a gyülekezet YouTube csatornáján.
Kapcsolódás az alábbi linken.

Isten hozta oldalunkon!

Az egyházközségünk legfontosabb információit gyűjtöttük össze ezen a kezdőlapon.

Ha részletesebb tájékoztatást szeretne, kérjük használja a honlap tetején,
vagy az adott szövegrészben található hivatkozásokat.

 

A Magyarországi Református Egyház Zsinati Elnökségi Tanácsának
ajánlása alapján

Maszkviselésre kérjük a testvéreket
istentiszteleti alkalmainkon és a gyülekezet más rendezvényein!

Lelkészi Hivatal

1139 Budapest Frangepán u. 43.
tel/fax: +36 1 350 8659

Ügfélfogadás
ami ünnepi időszakokban változhat::

– Hétfő 14–17 óráig
– Szerda 9–12 és 14–17 óráig
– Péntek 9–12 óráig

Istentiszteletek rendje

Minden vasárnap 8 és 10 órakor tartunk istentiszteletet, és külön gyermekistentiszteletet.
Minden hónap utolsó vasárnapján és a hirdetett ünnepnapokon (karácsony, húsvét, pünkösd stb) megterítjük az Úr asztalát is.

Egyéb alkalmaink

Egyházköszégünkben nem istentiszteleti alkalmakon is sok szeretettel várunk minden érdeklődőt. Vannak hetente és havonta ismétlődő, valamint ritkábban évente egy két alkalommal megrendezett és egyszeri programjaink.

Hitoktatás

Az Angyalföldi Református Egyházközség hittanoktatói az elmúlt évekhez hasonlóan, ebben a tanévben is szeretettel hívják és várják a gyermekeket református hitoktatásra a 13. kerület óvodáiba, iskoláiba és a templom gyülekezeti termébe.

Alapítvány

A gyülekezetünk támogatására létrehozott alapítvány a befolyt támogatásokból fedezi épületeink felújítási és állagmegóvási munkálatainak költségeit, valamit támogatja az egyházközség által rendezett kulturális programokat.

Úrnatemető

Az altemplomban található urnatemető látogatási rendje
ami ünnepi időszakokban változhat:

– Hétfő: 14–17 óráig
– Szerda: 9–12 és 14–17 óráig
– Péntek: 9–12 óráig
– Vasárnap: 9-12 óráig

Gyülekezeti élet

HÍREK – KÖZELGŐ ESEMÉNYEK – HITOKTATÁS – KÓRUS – ÉLMÉNYBESZÁMOLÓK

Élő és Online gyülekezeti alkalmaink

Élő és Online gyülekezeti alkalmaink

2021. 12. 19.Az istentisztelet témája: A karácsonyi csillag2Péter 1: 19/b Szimbólum: csillagMeghallgatom újraMivel a járvány velünk van, kérjük alkalmainkon a Védekezési szabályzat fokozott betartását. 2022. január 10 - 16. A hét minden napján  reggel 6 és este 8...

Ökumenikus imahét – 2022

Ökumenikus imahét – 2022

Ebben az évben az imahét kerületi alkalmait a Kassák Lajos téri Evangélikus templomban tarjuk.Az alkalmak minden este 18 órakor kezdődnek. a részletes programról, az esetleges OnLine közvetítésről és az igehirdetőkről később kerül fel információ a honlapra.

Karácsonyi alkalmaink – 2021

Karácsonyi alkalmaink – 2021

Istentiszteleti alkalmaink a Karácsonyi ünnepkörben Mindazoknak akik a vírushelyzetre való tekintettel nem mozdulnak ki otthonról, az alább felsorolt istentiszteletek egy részét (pirossal jelölve) közvetítjük is a gyülekezet YouTube csatornáján, melyre az adott...

Adventi evangelizációs hét

Adventi evangelizációs hét

Jézus nevei Szeretettel hívogatunk minden érdeklődőt adventi előkészítő alkalmainkra. Az esti áhitatok december 6-9-ig (hétfőtől csütörtökig) minden este 18 órakor kezdődnek.Minden előkészítő alkalmat OnLine is közvetítünk a gyülekezet YouTube csatornáján melyet...

Heti imatémák

Heti imatémák

OnLine imaközösség Közös imádság naponta két alkalommal, reggel 6 és este 8 órakor. Lelkészeink vezetésével együtt imádkozhatunk a frangepan.5perces.imaközösség facebook-csoportban.Aki szeretne még bekapcsolódni, keresse diakónusunkat, Bartal Zsuzsannát a...

Reformációi alkalmak – 2021

Reformációi alkalmak – 2021

Reformációi alkalmak a gyülekezetünkben 2021 október 28-31. október  28. - csütörtök 18 óra Megújuló kegyelemJeremiás siralmai 3. rész 23. verse október  29. - péntek 18 óra Megújuló erőÉsaiás próféta könyve 40. rész 31. verse október  30. - szombat Szervezett...

Szeretettel várjuk alakalmainkon

Ismerkedjen meg velünk

Egyházközségünkben sok ember dolgozik azért, hogy minden hozzánk látogató jól érezze magát.
Vannak munkatársaink, akik a gyermekekkel és vannak akik az idősebb egyháztagokkal foglalkoznak. Mások azért  szorgoskodnak, hogy mindig tiszták legyenek épületeink és a kert, hogy rendben legyenek pénzügyeink.
Vannak a gyülekezetnek tisztségviselői. Ők a lelkészek, a gondnok és a presbitérium.
Rajtuk kívül még számos önkéntes végzi feladatát, hogy mindenki otthon érezze magát gyülekezetünkben.

 

 

Egyházközségünk és templomunk története

Egyház-
községünk és templomunk története

A Gyülekezet története mai ismereteink szerint 1905 körül kezdődött. Ekkortól kezdtek a Budapesti Református Teológiai Akadémia hallgatói szórványosan igehirdetői szolgálatot végezni a mai Angyalföld területén élőknek. Az egyházközség létrejöttét 1911-től számítjuk, mikor is Gál Lajos vallástanító lelkész folyamatosan végezte az elkezdett munkát.
Fontos állomás volt, amikor 1921-ben megalakult a missziói egykázközség.
Ekkor fogalmazódott meg a gondolat, egy templom- és parókia épület együttes építésére. 1928-ban elkészült a ma is álló parókia, majd 1933. decemberében a templomot is felszentelték.

És ilyenek vagyunk mi

 Képek a gyülekezet jelenéből és közelmúltjából.

… az alábbi képek a 2019 évi konfirmációról készültek.

Média

Az utoljára feltöltött igehirdetések, és gyülekezeti újságunk legfrisebb száma

Az angyalföldi reformátusok
hírlevele

2021. Húsvét

Budapest-Angyalföldi
Református Egyházközség

1139 Budapest, Frangepán u. 43.
tel.: +36 1 350 8659

A gyülekezet számlaszáma:
10700691-25603301-51100005
Az alapítvány számlaszáma:
11704007-20052841
és adószáma: 19701211-1-41

Ha kérdése van,
Írja le!